Samsung Galaxy Core LTE

Samsung Galaxy Core LTE
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 1800 / 2600
Објавен2014, јули
Големина
Димензии132.9 x 66.3 x 9.8 mm (5.23 x 2.61 x 0.39 in)
Тежина137 g (4.83 oz)
Дисплеј
ТипPLS капацитативен екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц, check quality
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки
Видео 720p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна
- SNS интеграција
- MP4/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC аудио плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Гласовни белешки и повикување
Батерија
ТипLi-Ion 2100 mAh батерија
Во мирување До 540 часа 3G
РазговорДо 11 h 3G