Samsung Galaxy S Duos 2 S7582

Samsung Galaxy S Duos 2 S7582

Продажна цена

  • Samsung Galaxy S Duos 2 S7582
  • Ledikom - 8.600 ден.
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 3
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - S7580, S7582
Објавен2014, август
Големина
Димензии121.5 x 63.1 x 10.6 mm (4.78 x 2.48 x 0.42 in)
Тежина118 g (4.16 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 2 прста
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 768 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео [email protected]
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A9
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна
- SNS интеграција
MP4/H.263/H.264/WMV видео плеер
MP3/eAAC+/WMA/WAV аудио плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Гласовни белешки и повикување
Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh батерија (BN-01)
Во мирување До 280 часа 3G
РазговорДо 8 часа 3G