Samsung Galaxy Grand 2

Samsung Galaxy Grand 2
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SM-G7100
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - SM-G7105
Објавен2014, Март
Големина
Димензии146.8 x 75.3 x 8.9 mm (5.78 x 2.96 x 0.35 in)
Тежина163 g (5.75 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.25 инчи (~280 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, стабилизација на слика
Видео 1080p@30fps, снимање на стерео звук
Секундарна 1.9 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean), надградба до v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Пинк
- SNS интеграција
- MP4/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC аудио плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Гласовни белешки и повикување
Батерија
ТипLi-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување До 370 часа 3G
РазговорДо 17 часа 3G