Samsung Galaxy Star Trios S5283

Samsung Galaxy Star Trios S5283
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 и SIM
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии106 x 61 x 11 mm (4.17 x 2.40 x 0.43 in)
Тежина105 g (3.70 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 3.14 инчи (127 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео 480p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPU1 GHz Cortex-A5
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
- SNS интеграција
MP4/H.264 player видео плеер
MP3/WAV/eAAC+/FLAC аудио плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Гласовни белешки и повикување
Батерија
ТипLi-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување
Разговор