Samsung Galaxy Win Pro G3812

Samsung Galaxy Win Pro G3812
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, Март
Големина
Димензии132.7 x 66.5 x 9.7 mm (5.22 x 2.62 x 0.38 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.5 инчи (~245 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, стабилизација на слика
Видео 1080p@30fps, снимање на стерео звук
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUQuad-core 1.2 GHz
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сина, бела
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL A/V link)
- MP4/WMV/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC аудио плеер
- Организатор
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar
- Гласовни белешки и повикување
Батерија
ТипLi-Ion 2100 mAh батерија
Во мирување
Разговор