Motorola Moto E

Motorola Moto E
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2014, May
Големина
Димензии124.8 x 64.8 x 12.3 mm (4.91 x 2.55 x 0.48 in)
Тежина142 g (5.01 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.3 инчи (~256 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели
ОпцииТаг по локација, панорама, HDR
Видео fw480p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat), надградба до v4.4.3 (KitKat)
CPUDual-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела
- SNS интеграција
- Google Drive (50 GB cloud простор)
- MP3/eAAC+/WAV/Flac музички плеер
- DivX/WMV/MP4/H.263/H.264 видео плеер
- Organizer
- Photo viewer/editor
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube
- Гласовни повици и белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 1980 mAh батерија
Во мирување
Разговор