Motorola Moto G 4G

Motorola Moto G 4G
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700 / 850 / 1700 / 1900 - за САД
Објавен2014, мај
Големина
Димензии129.9 x 65.9 x 11.6 mm (5.11 x 2.59 x 0.46 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8/16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 720p@30fps, стерео снимање на звук, HDR
Секундарна 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat), надградба до v4.4.3 (KitKat)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, црна, Moto G Ferrari Едиција
- SNS интеграција
- Google Drive (50 GB cloud простор)
- MP3/eAAC+/WAV/Flac музички плеер
- DivX/WMV/MP4/H.263/H.264 видео плеер
- Organizer
- Photo viewer/editor
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube
- Гласовни повици и белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2070 mAh battery
Во мирување
Разговор