Sony Xperia Tablet Z2 Wi-Fi

Sony Xperia Tablet Z2 Wi-Fi
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
Објавен2014, February
Големина
Димензии266 x 172 x 6.4 mm (10.47 x 6.77 x 0.25 in)
Тежина426 g (15.03 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии1200 x 1920 pixels, 10.1 inches (~224 ppi pixel density)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- IP58 сертификат 

Звонење, тонови
ТипNA
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3)
Камера
Примарна 8.1 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps, 720p@30fps (HDR), стерео снимање на звук
Секундарна 2.2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 2.3 GHz Krait 400
GPSДа, со GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиEmail, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL 3 A/V link)
- Xvid/DivX/MKV/WMV/MP4/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC музички плеер
- Организатор
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Po 6000 mAh батерија
Во мирување До 1420 часа
РазговорДо 13 часа за мултимедија