Sony Xperia Tablet Z2 LTE

Sony Xperia Tablet Z2 LTE
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 - SGP541, SGP521, SGP551
Мрежа 4GLTE 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600 - SGP521
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии266 x 172 x 6.4 mm (10.47 x 6.77 x 0.25 in)
Тежина439 g (15.49 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии1200 x 1920 пиксели, 10.1 инчи (~224 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- IP58 сертификат

Звонење, тонови
ТипNA
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3)
Камера
Примарна 8.1 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео [email protected], [email protected] (HDR), стерео снимање на звук
Секундарна 2.2 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 2.3 GHz Krait 400
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL 3 A/V link)
- Xvid/DivX/MKV/WMV/MP4/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC музички плеер
- Организатор
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Po 6000 mAh батерија
Во мирување До 1240 часа 2G До 1200 часа 3G
РазговорДо 13 часа за мултимедија