Sony Xperia M2

Sony Xperia M2
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 2100 - D2303
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 - D2303
Објавен2014, јули
Големина
Димензии139.7 x 71.1 x 8.6 mm (5.5 x 2.80 x 0.34 in)
Тежина148 g (5.22 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии540 x 960 пиксели, 4.8 инчи (~229 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 4 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB On-the-go, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, стабилизација на слика, панорама, HDR
Видео 1080p
Секундарна VGA, 480p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean), надградба до v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Виолетова
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL 3 A/V link)
MP4/H.263/H.264 видео плеер
MP3/eAAC+/WAV музички плеер
- Организатор
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување До 588 часа 2G / До 633 часа 3G
РазговорНад 13 часа 2G / Над 14 часа 3