Sony Xperia Z2a

Sony Xperia Z2a
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700 / 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 / 2600
Објавен2014, август
Големина
Димензии137 x 72 x 11 mm (5.39 x 2.83 x 0.43 in)
Тежина163 g (5.75 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
 

- IP58 сертификат

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3), USB On-the-go, USB Host
Камера
Примарна 20.7 MP, 5248 х 3936 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции1/2.3'' големина на сензор, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, стабилизација на слика, HDR, панорама
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUQualcomm Quad-core 2.3 GHz Krait 400
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Тиркизна
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL 3 A/V link)
Xvid/MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV музички плеер
- Организатор
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување До 700 часа 2G / До 770 часа 3G
РазговорДо 13 часа 2G / До 19 часа 3G