Sony Xperia C3 dual

Sony Xperia C3 dual
4.0
4.5
4.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2014, јули
Големина
Димензии156.2 x 78.7 x 7.6 mm (6.15 x 3.10 x 0.30 in)
Тежина149.7 g (5.29 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.5 инчи (~267 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hots
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео 1080p, HDR
Секундарна 5 MP, 720p, LED блиц
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUQuad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPSA-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Зелена
- ANT+ подршка
- SNS интеграција
- TV-out (via MHL 3 A/V link)
- Xvid/MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV/WMA/Flac музички плеер
- Организатор
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2500 mAh батерија
Во мирување До 1040 часа 2G / До 960 часа 3G
РазговорДо 11 часа 2G / До 25 часа 3G