Nokia 130 Dual SIM

Nokia 130 Dual SIM
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3G
Објавен2014, септември
Големина
Димензии106 x 45.5 x 13.9 mm (4.17 x 1.79 x 0.55 in)
Тежина67.9 g (2.40 oz)
Дисплеј
ТипTFT, 65K бои
Димензии128 x 160 пиксели, 1.8 инчи (~114 ppi густина на пиксели)
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични
3.5mm jack
Меморија
Адресар500 броеви
ПовициДа
Интерна
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGE 
3G
WLANНе
Bluetoothv3.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
GPSНе
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачWAP 2.0/xHTML, HTML
ИгриДа
Боја Црвена, бела, црна
- SNS апликации
- MP3/WAV/AAC аудио плеер
- MP4/H.263 видео плеер
- Преглед на слики
- Организатор
- Гласовни белешки
Батерија
ТипLi-Ion 1020 mAh батерија (BL-5C)
Во мирување До 624 часа
РазговорДо 13 часа