Nokia Lumia 830

Nokia Lumia 830
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
Објавен2014, септември
Големина
Димензии139.4 x 70.7 x 8.5 mm (5.49 x 2.78 x 0.33 in)
Тежина150 g (5.29 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (~294 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
 

- ClearBlack дисплеј

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotsp
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 10 MP, Carl Zeiss оптика, оптичка стабилизација на сликаата, автофокус, LED блиц
Опции1/3.4'' големина на сензор PureView технологија, таг по локација, препознавање на лица, panorama
Видео 1080p@30fps, оптичка стабилизација, стерео снимање на звук
Секундарна 0.9 MP, 720p
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8.1
CPUЧетири јадрен Qualcomm Snapdragon 400 1.2 GHz
GPSYes, with A-GPS, GLONASS, Beidou
РадиоFM радио
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Портокалова, зелена, бела, црна
- Безжично полнење
- Препознавање и исклучување на бучава
- SNS интеграција
- MP3/WAV/eAAC+/WMA аудио плеер
- MP4/H.264/H.263/WMV видео плеер
- 15GB free OneDrive простор
- Преглед и уредување на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди, повикување, белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2200 mAh батерија (BV-L4A)
Во мирување До 528 часа
РазговорДо 13 часа 2G / До 15 часа 3G