Motorola Moto X 2014

Motorola Moto X 2014
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - Сите региони
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - за AT&T
Мрежа 4GLTE 700 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 - за AT&T
Објавен2014, септември
Големина
Димензии140.8 x 72.4 x 10 mm (5.54 x 2.85 x 0.39 in)
Тежина144 g (5.08 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.2 инчи(~424 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi ho
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, HDR
Секундарна 2 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid OS 4.4.4 KitKat, со надградба до Android L
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 801 процесо
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
- Препознавање и исклучување на бучава
- SNS интеграција
- MP3/AAC+/WAV/WMA аудио плеер
- MP4/H.263/H.264/WMV видео плеер
-- Google Drive (50 GB бесплатен простор)
- Преглед и уредување на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди, повикување, белешки
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2300 mAh батерија
Во мирување
Разговор