HTC Desire 310 Dual SIM

HTC Desire 310 Dual SIM
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, април
Големина
Димензии131.4 x 68 x 11.3 mm (5.17 x 2.68 x 0.44 in)
Тежина140 g (4.94 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.5 инчи (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели
ОпцииТаг по локација, препознавање на лица
Видео 1080p
Секундарна VGA, 480p
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUЧетири-јадрен Mediatek MT6582M 1.3 GHz Cortex
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, бела, црвена
- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV видео плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV музички плеер
- Google Apps
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување До 852 часа
РазговорДо 11 часа