HTC Desire 210 Dual SIM

HTC Desire 210 Dual SIM
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, април
Големина
Димензии125.7 x 65 x 10.5 mm (4.95 x 2.56 x 0.41 in)
Тежина130 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели
ОпцииТаг по локација
Видео 720p
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUДво-јадрен Mediatek MT6572M 1 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоTBC
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, бела, црвена
- SNS интеграција
MP4/H.264/H.263 видео плеер
MP3/AAC/WAV/WMA музички плеер
- Google Apps
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Po 1300 mAh батерија
Во мирување До 260 часа 3G
РазговорДо 9 часа 3G