HTC Desire 616 Dual SIM

HTC Desire 616 Dual SIM
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, мај
Големина
Димензии142 x 71.9 x 9.2 mm (5.59 x 2.83 x 0.36 in)
Тежина150 g (5.29 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 5.0 инчи (~294 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 4.2.2 Jelly Bean
CPUОсум-јадрен Mediatek MT6592 1.4 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, бела, црвена
- SNS интеграција
- MP4/H.263/H.264/WMV видео плеер
- MP3/eAAC+/WMA/WAV музички плеер
- Google Apps
- Преглед на документи
- Преглед и уредување на слики
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Po 2000 mAh батерија
Во мирување До 700 часа 3G
РазговорДо 14 часа 3G