Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE

Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2013, Декември
Големина
Димензии133.3 x 70.5 x 9.7 mm (5.25 x 2.78 x 0.38 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.7 инчи (~199 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот
Видео Да
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2 (Jelly Bean)
CPUЧетири-јадрен 1.2 GHz
GPSYes, with A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
Игри/
Боја Сина, бисерно бела
- HDMI порт
- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/Flac музички плеер
- Преглед и уредување на слики
- Преглед на документи
- Google Apps
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор