Samsung Galaxy Tab 4 8.0 LTE

Samsung Galaxy Tab 4 8.0 LTE
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
Објавен2014, април
Големина
Димензии210 x 124 x 8 mm (8.27 x 4.88 x 0.31 in)
Тежина320 g (11.29 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии800 x 1280 пиксели, 8.0 инчи (~189 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048 x 1536 пиксели
ОпцииТаг по локација
Видео 720p@30fps
Секундарна 1.3 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUЧетири-јадрен 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри/
Боја Бела, Црна
- HDMI порт
- SNS интеграција
- MP4/H.264/H.263 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/Flac музички плеер
- Преглед и уредување на слики
- Преглед на документи
- Google Apps
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипФиксна Li-Po 4450 mAh батерија
Во мирување
Разговор