Sony Xperia E3 Dual

Sony Xperia E3 Dual
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2014, септември
Големина
Димензии137.1 x 69.4 x 8.5 mm (5.40 x 2.73 x 0.33 in)
Тежина143.8 g (5.08 oz)
Дисплеј
ТипIPS екран на допир 16M бои
Димензии480 x 854 пиксели, 4.5 инчи (~218 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 2 прста
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДо 85.6 kbps
EDGEДо 237 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB On-the-go, USB Host
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 400 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, бела, жолта, бакарна
- ANT+ подршка
- Детектирање и блокирање на бучава
- MP4/H.263/H.264 видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV аудио плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст
Батерија
ТипLi-Ion 2330 mAh батерија
Во мирување До 508 часа 2G / До 505 часа 3G
РазговорДо12 ч. 20 мин.2G / до 8 ч. 41