Samsung Galaxy Tab S 8.4

Samsung Galaxy Tab S 8.4
7.5
7.5
7.5
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
Објавен2014, септември
Големина
Димензии212.8 x 125.6 x 6.6 mm (8.38 x 4.94 x 0.26 in)
Тежина294 g (10.37 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1600 x 2560 пиксели, 8.4 инчи (~359 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL)
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2.1 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUОсум јадрен Exynos Octa 5 1.9 GHz Cortex-A15
GPSДа, GLONASS, Beidou
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, титаниум бронзена

- ANT+ подршка
- Dropbox (50 GB cloud простор)
- MP4/H.264/H.263/WMV видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/WMA/Flac аудио плеер
- Уредување на слики и видеа
- Уредување на документи
- Google Apps
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст (Swype)

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4900 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 11 часа (multimedia)