HTC Desire Eye

HTC Desire Eye
8.8
8.8
8.8
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
SimNano-SIM
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии151.7 x 73.8 x 8.5 mm
Тежина154 g.
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.2 инчи (424 ppi густина на слика)
MultitouchДа
Заштита за екранотIPX7 сертификат
 

HTC Sense 6 UI

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jackДа
Меморија
Интерна32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка TBC
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANДа
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 13 MP, автофокус, двоен LED блиц, HDR, 1080p
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 (KitKat
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 801 2.3 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоTBC
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
Игри/
Боја Сина, црвена, бела

- Google Drive (50 GB cloud простор)
- Детектирање и исклучување на бучава
- MP4/H.264/WMV видео плеер
- MP3/eAAC+/WAV/WMA аудио плеер
- Преглед на документи
- Уредување на слики и видеа
- Гласовни команди

Батерија
ТипФиксна Li-Ion 2400 mAh батерија
Во мирување До 538 часа 3G
РазговорДо 20 часа 3G