Samsung Galaxy Tab S 10.5

Samsung Galaxy Tab S 10.5
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2G N/A
Мрежа 3G
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии247.3 x 177.3 x 6.6 mm
Тежина465 g.
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии2560 x 1600 пиксели, 10.5 инчи (~288 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
 

Samsung TouchWiz UI

Звонење, тонови
ТипВибрации, Полифонични, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSНе
EDGEНе
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 2.1)
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2.1 MP
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUОсум-јадрен Exynos 5 Octa 5420 процесор
GPSДа, GLONASS, Beidou
РадиоНе
ПоракиEmail, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
Игри/
Боја Бела, титаниум бронзена
- Dropbox (50 GB cloud простор)
- MP4/H.264/H.263/WMV видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/WMA/Flac аудио плеер
- Уредување на слики и видеа
- Преглед на документи
- Google Apps
- Гласовни команди
- Предвидливо внесување на текст (Swype)
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 7900 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 11 часа (мултимедиа)