HTC Nexus 9

HTC Nexus 9
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии228.2 x 153.7 x 7.9 mm (8.98 x 6.05 x 0.31 in)
Тежина425 g (Wi-Fi) / 436
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1536 x 2048 пиксели, 8.9 инчи (281 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
 

Стерео звучници

Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииGeo-тагирање, фокус со помош на екранот на допир, детекција на лице
Видео 1080p@30fps, снимање на стерео звук
Секундарна 1.6 MP, 720p
Додатоци
OSAndroid 5.0 Lollipop
CPUЧетири-јадрен Nvidia Tegra K1 2.3 GHz Denver
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Индиго црна, Месечево бело, песочна
Батерија
Типфиксна Li-Po 6700 mAh батерија
Во мирување
Разговор