Apple iPad mini 3

Apple iPad mini 3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии200 x 134.7 x 7.5 mm (7.87 x 5.30 x 0.30 in)
Тежина331 g (Wi-Fi) / 341
Дисплеј
ТипLED-backlit IPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1536 x 2048 пиксели, 7.9 инчи (~324 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотЗаштитна прекривка
 

Touch ID скенер за отпечатоци

Звонење, тонови
ТипN/A
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/64/128 GB, 1 GB RAM DDR3
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBv2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевка, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 1.2 MP, 720p@30fps, препознавање на лица, FaceTime преку Wi-Fi или мобилна конекција
Додатоци
OSiOS 8.1
CPUА7 дво-јадерен 1.3 GHz Cyclone (ARM v8)
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиiMessage, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5 (Safari)
ИгриДа
Боја Вселенско сива/црна, сребрена/бела, златна

- Детектирање и блокирање на бучава
- Гласовен асистент Siri
- iCloud cloud
- iCloud Keychain
- TV излез
- Apple Maps
Преглед и уредување на слики
- Преглед и уредување на документи
- Предвидливо внесување на текст

Батерија
Типфискна Li-Po батерија (23.8 Wh)
Во мирување
РазговорДо 10 часа (мултимедиа)