Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Sony Xperia Z3 Tablet Compact
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600 - SGP621
Објавен2014, септември
Големина
Димензии213.4 x 123.6 x 6.4 mm (8.40 x 4.87 x 0.25 in)
Тежина270 g (9.52 oz)
Дисплеј
ТипTFT LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1200 x 1920 пиксели, 8.0 инчи (~283 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа, до 10 прсти
Заштита за екранотСтакло отпорно на гребење, заштитна прекривка
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДо 107 kbps
EDGEДо 296 kbps
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3), USB On-the-go, USB Host
Камера
Примарна 8.1 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2.2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat надгрдба со 5.0 Lollipop
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 801 2.5 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио со RDS
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Бела
Батерија
ТипФиксна Li-Ion 4500 mAh батерија
Во мирување До 1100 2G / До 1300 часа 3G
РазговорДо 19 часа 2G / До 23 часа 3G