Motorola Moto Maxx

Motorola Moto Maxx
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700 / 1700 / 1800 / 2100 / 2600 (Bands 2, 3, 4, 7, 17)
Објавен2014, ноември
Големина
Димензии143.5 x 73.3 x 8.3 - 11.2
Тежина176 g (6.21 oz)
Дисплеј
ТипOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1440 x 2560 пиксели, 5.2 инчи (~565 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна64 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 21 MP (5248 x 3936), автофокус, двоен LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице, панорама, HDR
Видео 2160p@24fps, 1080p@30fps
Секундарна 2 MP, 1080p
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat, надградба со 5.0 Lollipop
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 805 2.7 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Балистик најлон црна, металик црна, металик црвена

- Турбо полнење на батеријата

- Безжичен полнач

Батерија
ТипФиксна Li-Po 3900 mAh батерија
Во мирување
Разговор