Xiaomi Mi 2A

Xiaomi Mi 2A
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 1900 / 2100
Објавен2013
Големина
Димензии133 x 66.5 x 9.5 mm (5.24 x 2.62 x 0.37 in)
Тежина133 g (4.69 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSClass 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус на допир, препознавање на лице и насмевка, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1 (Jelly Bean)
CPUДво-јадрен процесор 1.7 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Преден панел црн, заден панел со избор на 4 бои
Батерија
ТипLi-Ion 2030 mAh батерија
Во мирување
Разговор