Xiaomi Hongmi 1S

Xiaomi Hongmi 1S
9.0
9.0
9.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 1900 / 2100
Објавен2014, May
Големина
Димензии137 x 69 x 9.9 mm (5.39 x 2.72 x 0.39 in)
Тежина158 g (5.57 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.7 инчи(~312 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотAGC Dragontrail заштитно стакло
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0, USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции1.4 големина на пиксел, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица и насмевки, HDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 1.6 MP, 720p@30fps
Додатоци
OSAndroid OS, v4.3 (Jelly Bean)
CPUЧетири-јадрен процесор 1.6 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, кинеска црвена, металик сива, панели во сина
Батерија
ТипLi-Ion 2000 mAh батерија
Во мирување
Разговор