Samsung Galaxy S5 Duos

Samsung Galaxy S5 Duos
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2100 / 2600 (Bands 1, 2, 3, 5
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии142 x 72.5 x 8.1 mm (5.59 x 2.85 x 0.32 in)
Тежина145 g (5.11 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.1 инчи(~432 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, up to 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v3.0 (MHL 2.1 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 16 MP, 5312 x 2988 пиксели, автофокус со фазна детекција, LED блиц
Опции1/2.6'' големина на сензор, 1.12 големина на пиксели, Dual Shot, Симилтано снимање на HD видео и слика, таг по локација, фокус на допир, HDR
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR, снимање со предна и задна
Секундарна 2 MP, 1080p@30fps, видео повик со предна и задна камера
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 801 процесо
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, Beidou
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Црна, Златна, Сина, Бела
- Безжично полнење Qi стандард
- Воздушни команди
- Водоотпорен IP67 стандард
- Скенер за отпечатоци (работи со PayPal)
Батерија
ТипLi-Ion 2800 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 21 час 3G