Samsung Ativ SE

Samsung Ativ SE
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GCDMA 800 / 1900
Мрежа 3GCDMA2000 1xEV-DO
Мрежа 4GLTE 700 / 1700
Објавен2014, април
Големина
Димензии137.7 x 69.9 x 8.4 mm (5.42 x 2.75 x 0.33 in)
Тежина135.8 (4.80 oz)
Дисплеј
ТипAMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, hotspot
Bluetoothv3.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео Да
Секундарна 2 MP, 1080p
Додатоци
OSMicrosoft Windows Phone 8 со надградба до Windows 8.1
CPUЧетири-јадрен Qualcomm Snapdragon 800 процесо
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS , MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сива
Батерија
ТипLi-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување До 480 часа
РазговорДо 20 часа