Samsung Galaxy Ace Style

Samsung Galaxy Ace Style
10
10
10
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, април
Големина
Димензии121.2 x 62.7 x 10.7 mm (4.77 x 2.47 x 0.42 in)
Тежина123 g (4.34 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус
ОпцииГео-тагирање
Видео 720p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPUДво-јадрен процесор 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, Темно сива, Сина
Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 8 часа 3G