Samsung Galaxy Beam 2

Samsung Galaxy Beam 2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 1900 / 2100
Објавен2014, април
Големина
Димензии134.5 x 70 x 11.6 mm (5.30 x 2.76 x 0.46 in)
Тежина165 g (5.82 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.66 инчи(~200 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 x 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, фокус со допир на екранот, препознавање на лице
Видео Да
Секундарна Да
Додатоци
OSAndroid OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
CPUЧетири-јадрен процесор 1.2 GHz
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоTBC
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сива, Сребрена
- Вграден HD видео проектор
- MP4/DivX/WMV/H.264 видео плеер
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC аудио плеер
Батерија
ТипLi-Ion 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор