Asus ZenWatch

Asus ZenWatch
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.2 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GНе
Мрежа 3G
Објавен2014, септември
Големина
Димензии51 x 39.9 x 7.9 ~ 9.4 mm
Тежина50 g
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир
Димензии1.63 инчи, 320x320 пиксели, 278ppi густина на пиксели
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
 

IP55 сертификат за заштита од вода

Кожно ременче

Звонење, тонови
Тип
3.5mm jackВграден микрофон
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRS/
EDGE/
3G
WLAN/
BluetoothBluetooth 4.0
Infrared port Не
USBMicro USB on Charging Cradle
Камера
Примарна Не
Опции
Видео
Секундарна
Додатоци
OSAndroid Wear, Asus ZenUI
CPUQualcomm Snapdragon 400 1.2GHz
ПоракиНе
ПребарувачAndroid Browser
ИгриAndroid Games
Боја Сребрена, Розево-златна
Батерија
ТипLi-Po 320 mah 1.4Wh
Во мирување
Разговор