Meizu MX 4 Core

Meizu MX 4 Core
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
ОбјавенАприл 2012
Големина
Димензии121.3 x 63.3 x 10.3 mm (4.78 x 2.49 x 0.41 in)
Тежина139 g (4.90 oz)
Дисплеј
ТипASV екран на допир, 16M бои
Димензии640 x 960 пиксели, 4.0 инчи (~288 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32/64 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSClass 12
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv2.1, A2DP, EDR
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL TV-out), USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТаг по локација, препознавање на насмевки, WDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.0 (Ice Cream Sandwich)
CPUExynos Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9
GPSДа, со A-GPS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML, Adobe Flash
ИгриДа
Боја Предна маска црна, задна бела, зелена, сина, виоле

-

Батерија
ТипФиксна Li-Po 1700 mAh батерија
Во мирување
Разговор