Meizu MX3

Meizu MX3
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.3 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
Објавен2013, Септември
Големина
Димензии139 x 71.9 x 9.1 mm (5.47 x 2.83 x 0.36 in)
Тежина143 g (5.04 oz)
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии1080 x 1800 пиксели, 5.1 инчи (~412 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32/64/128 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL TV-out), USB Host
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
Опции1.4 микрони големина на пиксел, таг по локација, препознавање на насмевки, WDR
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 4.2 (Jelly Bean)
CPUExynos 5 Octa 5410
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Предна маска црна, задна бела, зелена, сина, виоле
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2400 mAh батерија
Во мирување До 429 часа 2G / До 393 часа 3G
РазговорДо 12 часа 2G / До 14 часа 3G