Meizu MX4

Meizu MX4
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 6.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 1800 / 2100 / 2600 (Bands 1, 3, 7) HSPA, LTE Cat4 150/50 Mbps
Објавен2014, септември
Големина
Димензии144 x 75.2 x 8.9 mm (5.67 x 2.96 x 0.35 in)
Тежина147 g (5.19 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии1152 x 1920 пиксели, 5.36 инчи (~418 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3 рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16/32/64 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка Не
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL TV-out), USB Host
Камера
Примарна 20.7 MP, 5248 х 3936 пиксели, автофокус, двоен LED блиц
Опции1/2.3'' големина на сензор, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лица, стабилизација на слика, HDR, панорама
Видео [email protected], [email protected]
Секундарна 2 MP, [email protected]
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 (KitKat)
CPUMediaTek MT6595 Octa Core
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, Beidou, QZSS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Сива, златна, бела
Батерија
ТипФиксна 3100 mAh батерија
Во мирување
Разговор