LG Optimus L1 II Tri E475

LG Optimus L1 II Tri E475
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1, SIM 2 и SIM 3
Мрежа 3GHSDPA 850 / 2100
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии102.6 x 58.9 x 13.3 mm (4.04 x 2.32 x 0.52 in)
Тежина104.6 g (3.67 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии240 x 320 пиксели, 3.0 инчи (~133 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetoothv3.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео 480p@30fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
CPUQualcomm MSM7225A-AB Snapdragon 1 GHz Cortex-
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM radio/recorder
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна, Бела, Пинк
Батерија
ТипLi-Ion 1540 mAh батерија
Во мирување
Разговор