HTC One (M8 Eye)

HTC One (M8 Eye)
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 - EMEA, Asia
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2600 - EMEA
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии146.4 x 70.6 x 9.4 mm (5.76 x 2.78 x 0.37 in)
Тежина160 g (5.64 oz)
Дисплеј
ТипSuper LCD3 екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.0 инчи (~441 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Заштита за екранотTBC
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна Двојна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, автофокус, двоен-LED блиц
ОпцииИстовремено снимање на видеа со сликање, таг по локација, препознавање на лица и насмевки, HDR, panorama
Видео 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, stereo sound rec.
Секундарна 5 MP, 1080p@30fps, HDR
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.4 (KitKat)
CPUQuad-core 2.3 GHz Krait 400
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоTBC
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Метално сива, Глацијално сребрена, Златна
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2600 mAh батерија
Во мирување До 310 часа 3G
РазговорДо 24 часа 3G