Samsung Galaxy Young 2

Samsung Galaxy Young 2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.9 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 HSPA 21.1/5.76 Mbps
Објавен2014, June
Големина
Димензии109.8 x 59.9 x 11.8 mm (4.32 x 2.36 x 0.46 in)
Тежина108 g (3.81 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 256K бои
Димензии320 x 480 пиксели, 3.5 инчи(~165 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048 x 1536 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео 480p@24fps
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPU1 GHz Cortex-A7
GPSYes, with A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Сина, Бела
Батерија
ТипLi-Ion 1300 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 6 часа 3G