Samsung Galaxy S5 mini

Samsung Galaxy S5 mini
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GHSPA 42.2(LTE)/21.1(3G)/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps
Објавен2014, јуни
Големина
Димензии131.1 x 64.8 x 9.1 mm (5.16 x 2.55 x 0.36 in)
Тежина120 g (4.23 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии720 x 1280 пиксели, 4.5 инчи (~326 ppi густина на пиксел)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 1.5 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 64 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, hot
Bluetoothv4.0, A2DP, EDR, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 8 MP, 3264 x 2448 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииГео-тагирање, фокус со допир, детекција на лице, HDR, панорама
Видео 1080p@30fps
Секундарна 2.1 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat планирана надградба со 5.0 Lollipop
CPUExynos 3 3470 Quad-core 1.4 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Катран црна, Електрично сина, Бакарно златна, Бела
- Скенер за отпечатоци (PayPal компатибилност)
- IP67 сертификат за отпорност од вода и прашина
- Потопување на длабочина од 1 метар до 30 минути
Батерија
ТипLi-Ion 2100 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 10 часа 3G