Samsung Galaxy Ace NXT

Samsung Galaxy Ace NXT
5.0
5.0
5.0
Вкупно гласови: 1
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 HSPA 21.1/5.76 Mbps
Објавен2014, јули
Големина
Димензии121.4 x 62.9 x 10.7 mm (4.78 x 2.48 x 0.42 in)
Тежина123 g (4.34 oz)
Дисплеј
ТипTFT екран на допир, 16M бои
Димензии480 x 800 пиксели, 4.0 инчи (~233 ppi густина на пиксел)
MultitouchНе
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 3.15 MP, 2048 x 1536 пиксели, LED блиц
ОпцииГео-тагирање
Видео VGA@30fps
Секундарна VGA (SM-G313HZ only)
Додатоци
OSAndroid OS, v4.4.2 (KitKat)
CPU1.2 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS, MMS, Email, Push Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Црна
Батерија
ТипLi-Ion 1500 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 8 часа 3G