Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4
7.0
7.0
7.0
Вкупно гласови: 5
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.1 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 700/800/850/900/1700/1800/1900/2100/2600
Објавен2014, септември
Големина
Димензии153.5 x 78.6 x 8.5 mm (6.04 x 3.09 x 0.33 in)
Тежина176 g (6.21 oz)
Дисплеј
ТипSuper AMOLED екран на допир, 16M бои
Димензии1440 x 2560 пиксели, 5.7 инчи (~515 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 4
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, EDR, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (MHL 3 TV-out), USB Host
Камера
Примарна 16 MP, 5312 x 2988 пиксели, оптичка стабилизација на слика, автофокус, LED блиц
ОпцииDual Shot, таг по локација, фокус на допир, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, оптичка стабилизација, двојно видео снимање
Секундарна 3.7 MP, 1440p
Додатоци
OSAndroid 4.4.4 KitKat, со надградба до 5.0 Lollipop
CPUQualcomm Snapdragon 805 или Exynos 5433 чипсе
GPSДа, со A-GPS, GLONASS, Beidou
РадиоНе
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Снежно бела, Катран црна, Бронзено златна, Цветно
- Скенер за отпечатоци (PayPal компатибилност)
- IP67 сертификат за отпорност од вода и прашина
- Потопување на длабочина од 1 метар до 30 минути
- Брзо полнење на батеријата: 60% за 30 минути (Quick Charge 2.0)
Батерија
ТипLi-Ion 3220 mAh батерија
Во мирување
РазговорДо 20 часа 3G