LG G Flex 2

LG G Flex 2
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии149.1 x 75.3 x 7.1-9.4 mm
Тежина152 g (5.36 oz)
Дисплеј
ТипCurved P-OLED екран на допир, 16M бои
Димензии1080 x 1920 пиксели, 5.5 инчи (~403 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM/ 32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct,
Bluetoothv4.1, A2DP, LE, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (SlimPort), USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4128 x 3096 пиксели, ласерски автофокус, оптичка стабилизација на слика, dual-LED блиц
ОпцииСимултано снимање и сликање, таг по локација, препознавање на лица, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, 1080p@60fps, HDR, стерео снимање на звук
Секундарна 2.1 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 5.0.1 Lollipop
CPUQualcomm Snapdragon 810 octa core 64 bit
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Платинум сребрена, Фламенко црвена
- Самолекувачка технологија
- Брзо полнење на батеријата Quick Charge 2.0
- Заоблен флексибилен дисплеј
Батерија
ТипФиксна Li-Po 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор