HTC Desire 826

HTC Desire 826
8.8
8.8
8.8
Вкупно гласови: 4
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 1.0 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Мрежа 4GLTE 900 / 1800 / 2100 / 2600
Објавен2015, јануари
Големина
Димензии158 x 77.5 x 7.9 mm
Тежина183 g
Дисплеј
ТипЕкран на допир, 16М бои
Димензии5.5 инчи, 1080 x 1920 пиксели (~401 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна16 GB, 2 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 13 MP, 4160 x 3120 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус на допир, препознавање на лица, HDR
Видео 1080p@30fps, 720p@60fps
Секундарна 4 MP, 1080p (1/3'' големина на сензор, 2 микрони големина на пиксел)
Додатоци
OSAndroid 5.0.1 Lollipop
CPUQualcomm MSM8939 Snapdragon 615
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS (threaded view), MMS, Email, Push Email
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Бела, сина, розева
- HTC Sense UI 6.0
 
Батерија
ТипФиксна Li-Po 2600 mAh батерија
Во мирување
Разговор