LG G3 Dual-LTE

LG G3 Dual-LTE
6.5
7.0
6.0
Вкупно гласови: 2
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.7 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100 - SIM 1
Мрежа 4GLTE 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 TD-LTE 2300
Објавен2014, октомври
Големина
Димензии146.3 x 74.6 x 8.9 mm (5.76 x 2.94 x 0.35 in)
Тежина149 g (5.26 oz)
Дисплеј
ТипTrue HD-IPS + LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.5 инчи, 1440 x 2560 пиксели (~534 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Заштита за екранотCorning Gorilla Glass 3
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна32 GB, 3 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 128 GB
 
Податоци
GPRSClass 12
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLN
Bluetoothv4.0, A2DP, LE
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0 (SlimPort), USB Host
Камера
Примарна 13 MP, 4160 x 3120 пиксели, фазна детекција/ ласерски автофокус, оптичка стабилизација на сликата, двоен LED блиц
Опции1/3'' големина на сензор, 1.12 големина на пиксел, таг по локација, фокус на допир, препознавање на лице и насмевка, панорама, HDR
Видео 2160p@30fps, 1080p@30fps, оптичка стабилизација, HDR, стерео звук
Секундарна 2.1 MP, 1080p@30fps
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQualcomm Snapdragon 801 Quad-core 2.5 GHz Kra
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоStereo FM радио со RDS
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML5
ИгриДа
Боја Металик црна, Свилено бела
Батерија
ТипLi-Ion 3000 mAh батерија
Во мирување
Разговор