LG L20

LG L20
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Објавен2014, јули
Големина
Димензии105.6 x 64.5 x 13 mm (4.16 x 2.54 x 0.51 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипЕкран на допир
Димензии3.0 инчи, 240 x 320 пиксели (~133 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 512 MB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 2 MP, 1600 x 1200 пиксели
ОпцииГео-тагирање
Видео 480p
Секундарна Не
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUMediatek MT6572M Dual-core 1 GHz Cortex-A7
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, црна, сина, розева
Батерија
ТипLi-Ion 1540 mAh батерија
Во мирување
Разговор