LG F70

LG F70
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 5.6 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Мрежа 4GLTE 800 / 1800 / 2600 (Bands 3, 7, 20)
Објавен2014, февруари
Големина
Димензии127.2 x 66.4 x 10 mm (5.01 x 2.61 x 0.39 in)
Тежина129.6 g (4.59 oz)
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии4.5 инчи, 480 x 800 pixels (~207 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4/8 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSДа
EDGEДа
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 1080p
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQualcomm Snapdragon 400 Quad-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна
- NFC
 
Батерија
ТипLi-Ion 2440 mAh батерија
Во мирување
Разговор