LG L80 Dual

LG L80 Dual
0.0
0.0
0.0
Вкупно гласови: 0
Дизајн
Опции
Перформанси
Популарност: 0.8 %
ГЕНЕРАЛНО
Мрежа 2GGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 и SIM 2
Мрежа 3GHSDPA 900 / 2100
Објавен2014, април
Големина
Димензии138.2 x 74.3 x 9.7 mm (5.44 x 2.93 x 0.38 in)
Тежина-
Дисплеј
ТипIPS LCD екран на допир, 16M бои
Димензии5.0 инчи, 480 x 800 пиксели (~187 ppi густина на пиксели)
MultitouchДа
Звонење, тонови
ТипВибрации, MP3, WAV рингтонови
3.5mm jack
Меморија
Интерна4 GB, 1 GB RAM
Слот за картичка microSD, до 32 GB
 
Податоци
GPRSClass 12
EDGEClass 12
3G
WLANWi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetoothv4.0, A2DP, apt-X
Infrared port Не
USBmicroUSB v2.0
Камера
Примарна 5 MP, 2592 х 1944 пиксели, автофокус, LED блиц
ОпцииТагирање по локација, фокус со допир на екранот, детекција на лице, панорама
Видео 480p@30fps
Секундарна VGA
Додатоци
OSAndroid 4.4.2 KitKat
CPUQualcomm Snapdragon 200 Dual-core 1.2 GHz Cor
GPSДа, со A-GPS, GLONASS
РадиоFM радио
ПоракиSMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
ПребарувачHTML
ИгриДа
Боја Бела, Црна
Батерија
ТипLi-Ion 2540 mAh батерија
Во мирување
Разговор